Очищувач диску Bleachbit

Працюючи тривалий час програми залишають багато так званих “сміттєвих” файлів (файли кешу, тимчасові файли, логи, конфігураційні файли та ін. ) тому дисковий простір потребує очищення та оптимізації. Вважається, що в Лінукс такі процеси відсутні, але це не так.

Ця проблема більше залежить від логіки і якості роботи самих програм, а не операційної системи. Тому і в Лінукс місце на диску може забиватися “сміттєвими” файлами, хоч і в значно в меншій мірі ніж у Віндовс.

очищувач диску Bleachbit

Всі непотрібні файли можна вилучити і вручну або за допомогою скриптів, але для цього треба знати де вони знаходяться і що можна вилучати. Для зручнішої оптимізації і була придумана програма Bleachbit

Bleachbit створена в 2008 році і написана на мові програмування Python.

очищувач диску Bleachbit

Головні можливості програми:

  • ідентифікація та очищення накопичених файлів (кеш, історія переглядів, паролі, куки та інше) у всіх основних веб-браузерах (Firefox, Opera, Chrome)
  • видалення локалізацій програм, які не використовуються
  • руйнування файлів і стирання нерозподіленого дискового простору для мінімізації залишків даних
  • стирання нерозподіленого дискового простору, для поліпшення коефіцієнта стиснення даних для резервних копій образу диска
  • видалення бази даних SQLite Firefox, яка зазнає фрагментації
  • очищення кешу і непотрібних пакунків APT
  • пошук і вилучення тимчасових, резервних та інших небажаних файлів, таких як Thumbs.db і .DS_Store.

Bleachbit може розпізнавати і вилучати непотрібні файли від багатьох програм, серед яких поштові програми, офісні, плеєри, файлові менеджери, системний кеш. Повний перелік можна знайти на офіційному сайті програми.

очищувач диску Bleachbit

Ще однією особливістю є наявність консольного інтерфейсу Bleachbit це дозволяє використовувати програму в скриптах та для виконання завдань по очищенню за розкладом.

очищувач диску Bleachbit

Використовувати Bleachbit дуже просто. В лівій колонці потрібно позначити ті місця, які ви хочете почистити, при цьому в правій колонці буде детальний опис, що саме видалятиметься. Далі натискаємо кнопку “Попередній огляд”. Програма у правій колонці покаже перелік файлів, що будуть вилучені і кількість звільненого місця. Потім, якщо все вас влаштовує, треба натиснути “Очистити файли”. Після цього обрані місця будуть звільнені від “сміттєвих” файлів.

очищувач диску Bleachbit

При роботі з Bleachbit, так само як і з іншими оптимізаторами та очищувачами, потрібно уважно перевіряти список файлів і місць для вилучення. І якщо не ясно чи потрібні вони чи ні, то краще залишити як є.

Сайт програми: https://www.bleachbit.org/