inxi

inxi — консольна утиліта для отримання інформації про систему

Користувачам час від часу потрібна інформація про свою систему. Особливо ця необхідність виникає при вирішенні якихось проблем. Звісно, можна скористатися й іншими стандартними засобами типу uname чи lshw, але вони не такі зручні. Та й розкривають лише якийсь певний елемент.

По суті, скрипт inxi є форком іншого скрипту (infobash) з деякими покращеннями і переписаним на мові Perl. В багатьох дистрибутивах він встановлюється за умовчанням.

Утиліта проста у використанні. Якщо набрати її без параметрів, то вона виведе на екран коротку інформацію про систему, а саме: модель процесора, його швидкісні характеристики, версію ядра, дані про оперативну пам’ять, жорсткий диск, кількість процесів, час роботи системи та версію програми.

Для показу повних даних про конфігурацію комп’ютера слід скористатись опцією -F

inxi -F

Також існує функція виводу інформації про якісь окремі елементи системи. Наприклад, опція -l надає список наявних розділів на жорсткому диску, а також вказує тип файлових системи, їхній розмір, відсоток використаного простору, точку монтування та мітку.

inxi -l

Ще inxi здатна відображати дані у різних колірних схема. Для цього призначена опція .

Повний перелік опцій та інструкція з використання програми доступна на man-сторінці та при наборі команди
inxi -h або inxi --help

Також існує окремий сайт із документацією https://smxi.org/docs/inxi.htm

Загалом, inxi дуже потужна і корисна консольна утиліта, яка надасть вам величезну кількість інформації про наявне обладнання та операційну систему. Необхідно лише зайти потрібну опцію.

Сайт програми: https://github.com/smxi/inxi