Редактор образів ISO Master

В теперішній час флешки поступово заміняють оптичні диски. Проте основним форматом файлів поширення збірок дистрибутивів Linux все ще залишається iso.

ISO Master

ISO Master – це програма для редагування та створення iso-образів.

ISO-образ представляє собою архівний файл оптичного диску( або тип зображення диску), що складається з вмісту даних з кожного записаного сектору, включаючи файлову систему. Назва ISO походить з файлової системи ISO 9660

ISO-образи все ще залишаються непоганим способом для поширення файлів, програм та демок в мережі.

Програма ISO Master створена в 2005 році, а крайня версія датується 2008 роком. Українізація часткова, приблизно на 95 %.

ISO Master

З допомогою ISO Master можна створювати, редагувати образи а також робити їх завантажувальними (bootable image).

Програма читає .iso файли (ISO9660, Joliet, RockRidge, та El Torito), більшість .nrg файлів, та деякі однотрекові .MDF файли. Зберігання можливе лише у форматі .iso.

ISO Master

Користуватись ISO Master просто.
Вікно програми поділено на дві частини. Верхня відображає файли та каталоги на вашому диску, а нижня – файли та каталоги в iso-образі.

Щоб відкрити існуючий образ, в меню виберіть “Файл” та “Відкрити”. Щоби створити новий образ, оберіть “Файл” та “Створити”.

Для додавання одного чи кількох файлів(каталогів) до образу, потрібно вибрати їх у верхньому вікні та натиснути кнопку “Додати”.

Ви можете видаляти файли та каталоги з образу, а також створювати каталоги як в образі, так і на диску.

Після внесення всіх змін до нового образу, у меню “Файл” оберіть “Зберегти як”.

ISO MasterISO Master

На сайті представлений лише джерельний код, ви можете самостійно зібрати програму, або пошукати відповідний пакет для вашого дистрибутиву у репозиторіях чи в мережі.

Сайт програми :http://littlesvr.ca/isomaster/