Зміни у Debian

Дистрибутив Debian вважається одним із найстабільніших серед інших лінуксів. В ньому рідко відбуваються швидкі кардинальні зміни.

зображення debugpointnews.com

Тому в двічі цікавіше, коли з’являються новини про початок значних перемін.

Перша новина малозначна і стосується зміни стандартної пошукової системи у браузері. Скоро у дебіанівському Chromium замість пошуку від Google за умовчанням буде увімкнено “качиний пошук” DuckDuckGo. Як стверджуються, такий перехід покликаний покращити приватність користувачів браузера і був запропонований ще у 2020 році.

Для фанів Ґуґля залишиться можливість повернути улюблений сервіс у налаштуваннях програми.

Безпосередня зміна пошукового рушія відбудеться з оновленням пакунку інтернет-оглядача Chromium до версії 104 або новішого. Тож користувачам стабільної гілки доведеться зачекати певний час.


А от друга подія є значно важливішою.

Як відомо, офіційні образи та live-збірки дистрибутиву Дебіан створюються на основі вільних драйверів, а додаткові пропрієнтарні прошивки для пристроїв зібрані в окремому репозиторії non-free. Через це чимало користувачів стикаються із проблемами при запуску та встановленні.

Тому нещодавно для розробників проекту було оголошено про проведення загального голосування з питання включення пропрієнтарних драйверів до офіційних образів. Зараз триває етап обговорення пропозицій, а у вересні має відбутись безпосереднє голосування.

На розсуд команди проекту було представлено кілька варіантів майбутнього рішення:

  1. У першому варіанті пропонується включити невільні пакети з прошивками до офіційних образів дистрибутиву за умовчанням. Але з можливістю користувачу при завантаженні обирати опцію для використання вільних драйверів. При цьому всі офіційні опубліковані образи заміняються такими, що мають невільні драйвери.
  2. Другий варіант передбачає, що створюються такі ж офіційні збірки як у першому випадку, але вони будуть розміщені разом із вже наявними образами на основі вільних пакунків і матимуть дещо більшу пріоритетність на сторінці для завантаження, щоб їх було легше знайти новачкам.
  3. Створення в Дебіан окремого інсталяційного образу із набором non-free пакунків, паралельно із вільними образами та відповідним попереднім повідомленням користувачів про тип образу який завантажується.

Детальніші описи пропозицій на офіційному сайті Debian: https://www.debian.org/vote/2022/vote_003

А який із варіантів підтримали б ви?


Джерело: news.itsfoss.com, debugpointnews.com