Дайджест новин за 01 – 15 січня

Дайджест новин зі світу Лінукс та open source

Середина зими і початок року наповнені різними святкуваннями та відпустками. Тому ці дні традиційно бідні на події. Проте все ж дещо й відбувається. Тому ось порція новин як вдалось віднайти.

Реліз Pinta 2.1

графічний редактор Pinta 2.1
зображення omgubuntu.co.uk

Графічний редактор отримав підтримку зображень популярного вебформату webp та темної теми оформлення. Також було покращено роботу зі файлами .ora, реалізовано можливість відкриття файлів із віртуальних файлових систем. В інструмент градієнтів додано режим прозорості. Виправлено ряд надокучливих недоліків. Розпочато роботу для переходу програми на GTK4.

Детальніше: omgubuntu.co.uk


Випуск дистрибутива Nitrux Linux 2.6

зображення nxos.org

Головне нововведення — зі збірки видалено інструменти керування пакунками dpkg, APT та PackageKit. Встановлення програм тепер має відбуватись за допомогою форматів Flatpak та Appimage, а також через контейнеризацію програм з інших дистрибутивів. Традиційні методи доступні у вигляді допоміжної опції.

У цьому релізі ядром за умовчанням стало 6.1.0-2.1 Liquorix kernel. Також основними компонентами стали PipeWire та Wayland. “З коробки” увімкнено підтримку сховища Fluthub та протоколу Samba. Оновлено Firefox до версії 108 та KDE Plasma до версії 5.26.4, разом з KDE Frameworks 5.101.0 та KDE Gear 22.12.0. Додано Pulseaudio Equalizer.

Детальніше: nxos.org


Xubuntu 23.04 отримає нову “мінімальну” збірку

У свіжому весняному випуску дистрибутив на основі Убунту зі стільницею xfce з’явиться новий образ зменшеного розміру. Зараз стандартний образ займає близько 2,8 гігабайта. Розробники запланували зробити додатковий варіант Xubuntu Minimal позбавлений “зайвих” програм. Цікаво що з того вийде.

Детальніше: omgubuntu.co.uk


Також за цей період:

Завершено підтримку ядра гілки 6.0

Завершено підтримку LTS гілки ядра 4.9

Випуск роллінг-версії дистрибутива OpenMandiva “ROME” 23.01