Дайджест новин 15-21 серпня

Літо підходить до завершення і разом з тим активізується життя в лінуксівському середовищі. І ось кілька значних новин, що потрапили в поле уваги.

Реліз редактора графіки Krita 5.1

Редактор растрової графіки Krita
зображення krita.org

У програмі додали підтримку нових форматів графіки Jpeg-XL, WebP, Tiff з шарами фотошоп. Також покращено підтримку специфічних для фотошопу файлів. Покращено продуктивність роботи, особливо на Андроїд. Удосконалено інструменти заповнення, роботу із шарами та взаємодію із сенсорними екранами.

Детальніше: krita.org


29 років дистрибутиву Debian

день народження лінукс дистрибутиву Debian
зображення debian.org

16 серпня виповнилось 29 одному з найстаріших дистрибутивів — Debian. Разом із власним розвитком він став батьком для багатьох інших Лінукс збірок і досі не втрачає популярності як у професійному використанні, так і на звичайних домашніх комп’ютерах.

До цього свята розробники закликають кожного за можливості вкласти свій внесок до розвитку проекту і те лише матеріально чи як розробник, а й у вигляді тестувальників чи у написанні інструкцій та wiki. Або ж розповісти про Дебіан та допомогти його встановити іншим людям.

Детальніше: , linuxiac.com


Випуск набору програм KDE Gear 22.08

зображення kde.org

Свіжа пачка оновлень програм KDE увібрала як завжди багато покращень. Серед найбільш помітних відзначається підтримка багатокурсорності в текстових редакторах Kwrite/Kate, аудіо програвач Elisa набув опцій для керування ним за допомогою сенсорного екрана.

Програма Spectacle отримала функції для анотування створених знімків екрана та прямого надсилання їх до соціальних мереж та хмарних сховищ. В Календарі реалізовано роботу із контактами.

Детальніше: kde.org


Розпочато роботу над ядром Linux Kernel 6.0

Лінус Торвальдс представив для загального тестування перший реліз-кандидат лінукс ядра Linux Kernel 6.0 RC1.

Нова гілка повинна була мати номер 5.20, але Лінус вирішив не збільшувати нумерацію і тому маємо ядро номер шість.

У майбутньому релізі обіцяють значне прискорення роботу процесорів AMD Zen завдяки оновленому балансуванню в планувальнику ядра. Також спільно з Леново АМД обіцяють підтримку Automatic Mode Transition для ноутбуків на базі процесорів Ryzen.

Заплановано впровадження підтримки великої кількості нових чіпів та різних пристроїв. Відбудеться початкове впровадження протоколу WiFi 7. Удосконалення файлової системи для ssd F2FS теж в переліку новинок.

Детальніше: linuxiac.com


Подробиці про реліз GNOME 43

На 25-ту річницю свого існування графічне середовище GNOME дійшло до версії 43.

стільниця GNOME
зображення debugpoint.com

31 серпня 2022 запланований бета-реліз, а 21 вересня має відбутися фінальний випуск. Традиційно кожна нова версія стільниці включає чимало удосконалень та новинок. Тож за місяць ми отримаємо:

  • чимало покращень в Shell оболонці стільниці
  • нові меню швидких налаштувань
  • удосконалення файлового менеджера (адаптивна бічна панель, повернуться емблеми для файлів та тек, новий тип виділення файлів, покращений режим вкладок, перероблені контекстне меню та пошук файлів)
  • Інтернет оглядач GNOME Web зможе встановлювати додатки Firefox і Chrome та підтримуватиме роботу з сервісом синхронізації Firefox Sync.
  • оновлення торкнуться також і налаштувань та центру програм.

Таким чином майбутній GNOME 43 набуде ще більше лоску та зручностей для користувачів, які прагнуть працювати на комп’ютері із сучасним інтерфейсом.

Детальніше:
omgubuntu.co.uk, 9to5linux.com, debugpoint.com