Дайджест новин за 16-31 січня

Дайджест новин зі світу Лінукс та open source

Друга половина січня була трохи багатшою на новини. Проте лише з одним значним релізом, про який буде в окремому дописі.

Реліз браузера Firefox 109

браузер Firefox 109

Популярний інтернет-оглядач у цьому випуску окрім традиційних виправлень помилок і усунення вразливостей отримав увімкнену за умовчанням підтримку розширень третьої версії так званого Маніфесту Chrome (Manifest Version 3 – MV3). З цим оновленням у програмі започатковуються більше можливостей зміни користувацького інтерфейсу.
Серед інших помітних змін нова кнопка для розширень на верхній панелі. Ще було покращено Firefox View. Завершено експеримент із кольорами Colorways.

Детальніше: mozilla.org


Випуск Wine 8.0

Цей випуск формувався близько року і налічує в собі понад 8600 різних змін. Головним нововведенням є повноцінний перехід на динамічні бібліотеки модульного формату PE. Продовжується робота над шаром WoW64 (64-bit Windows-on-Windows), що дозволить 32 бітним застосункам Windows працювати без будь-якої 32 бітної бібліотеки Unix.

Також значними удосконаленнями визначаються перероблена панель керування джойстиком та покращене “гаряче” підключення контролерів для різних ігор. Окрім того, оновлено бібліотеки Mono, драйвери Vulkan, покращено звук та відео, додані нові можливості у вбудовані програми.

Детальніше: omgubuntu.co.uk


Запущено сервіс підтримки Ubuntu Pro

Компанія Canonical оголосила про повноцінний запуск програми підтримки дистрибутивів Ubuntu Pro. Завдяки цьому користувачам буде надаватись розширена підтримка для LTS випусків Убунту. Таким чином подовжуючи термін їхнього можливого використання до 10 років.

Ubuntu Pro діє для LTS релізів Убунту починаючи з 16.04 “Xenial Xerus”.

Коштуватиме таке задоволення $25 на рік для робочої станції та $500 на рік для сервера. Для домашніх користувачів та малого бізнесу до 5 пристроїв сервіс буде поки безоплатним.

Детальніше: ubuntu.com


Реліз OpenVPN 2.6

OpenVPN

З цим оновленням реалізовано підтримку OpenSSL 3.0. З’явилась можливість створення необмеженої кількості записів з’єднань та віддалених записів. Додано дві нові команди для адміністрування віддалених з’єднань. Разом із цим оновленням було за умовчанням підвищено базову версію бібліотеки шифрування TLS до 1.2.

Детальніше: linuxiac.com


Також за цей період:

Оновлено браузер PaleMooon 32

Вийшло оновлення дистрибутива MX Linux 21.3

Розпочато “заморозку” коду для дистрибутива Debian 12