Браузер від DuckDuckGo

Доволі відомий пошуковий сервіс DuckDuckGo, що спрямований на збереження приватності, розпочав створення свого власного інтернет оглядача для ПК.

Браузер DuckDuckGo
зображення DuckDuckGo

У заяві наголошується на тому, що у програмі за умовчанням будуть вбудовані інструмент та налаштування для захисту від стеження та приватності користувачів. Браузер буде продовженням до вже створеного мобільного браузера DuckDuckGo для операційних систем Android та iOS.

Конкретні технічні деталі не розкриваються. Згадується лише про те, що програма створюється з нуля на базі інструментів рендерингу операційних системи (OS-provided rendering engines). Тобто браузер використовуватиме для відображення сайту специфічний для системи веб-рушій, а все інше (елементи керування навігацією, вкладками, паролями, закладками й інше ) буде реалізовано розробниками DuckDuckGo.

Ще наголошується на простоті інтерфейсу та значних вбудованих безпекових функціях без потреби додаткового налаштування. Зокрема, буде можливість в один клік стерти історію переглядів, збережені дані та вкладки.

Наразі проходить стадія закритого бета-тестування на macOS і попередні тести показуються що програма “значно швидша” за Google Chrome. Дата виходу загальнодоступної версії браузера невідома. Окрім того, в таємниці залишається ліцензія та статус коду розробки. Також відсутня інформація про наявність версій для Linux та Windows. Проте, очевидно, з часом вони з’являться.

Більше про цьогорічні ініціативи DuckDuckGo тут: https://spreadprivacy.com/duckduckgo-2021-review/


Джерело: theverge.com