Випуск дистрибутиву Fedora Linux 35

Побачив світ новий реліз популярного лінукс-дистрибутиву Fedora Linux 35, який є одним із перших, що застосовує у своїх збірках нові технології.

зображення fedoramagazine.org

Реліз створений на базі ядра 5.14, та є першим серед дистрибутивів, що використовує стільницю GNOME 41 у головній гілці. У цій версії стільниці відбулись значні покращення адаптивності розміру інтерфейсу програм для покращення зручності використання на пристроях різного форм-фактору.

зображення debugpoint.com

У файловому менеджері з’явилась вбудована функція архівування з використанням паролів. Також зроблено новий профіль живлення у системно лотку для керування батареєю ноутбуків. Ґномівський календар отримав можливість імпорту файлів .ics. Додано новий клієнт для з’єднання із віддаленими комп’ютерами через протоколи VNC та RDP.

Робота звуковий сервер PipeWire тепер керується за допомогою WirePlumber.

Також в цьому реліз було повністю видалено залежності Python 3.5. Системні елементи отримали такі версії: Binutils 2.36, gcc 11, glibc 2.34, binutils 2.37, gdb 10.2, Perl 5.34, Node.js 16.x, Python 3.10, RPM 4.17. А підтримувані стільниці такі: KDE Plasma 5.23, GNOME 41, Xfce 4.16, LXQT 0.17, MATE 1.24.

Fedora 35 окрім традиційних редакцій має одну нову, під назвою Fedora Kinoite. Вона створена на базі rpm-ostree та стільниці KDE Plasma.

Детальний опис всіх змін тут:
https://fedoramagazine.org/announcing-fedora-35


Джерело: debugpoint.com