Реліз дистрибутива Linux Mint 21.1

Linux Mint Cinnamon edition

Команда популярного дистрибутиву Linux Mint до Різдва порадувала користувачів новим випуском 21.1 під іменем Vera.

Збірка є продовженням гілки 21, що підтримуватиметься до 2027 року, зроблена на базі Убунту 22.04.1 із ядром 5.15 LTS.

Головною зміною релізу є оновлення стільниці Cinnamon 5.6. В якій додано новий аплет “Corne bar”, він увімкнений за умовчанням і дозволяє приховати всі вікна, тобто замінив собою кнопку панелі “Показати стільницю”. Також на стільниці було приховано піктограми “Домівка” та “Смітник”, їх необхідно вмикати окремо. У файловому менеджері з’явились нові іконки тек, які тепер відрізняються від загальної “м’ятної” зеленої теми.

Збірки з Xfce та Mate створені на основі стабільних версій 4.16 й 1.26 відповідно та не мають помітних змін.

Що до загальносистемних удосконалень. Дистрибутив отримав модернізований менеджер драйверів для пристроїв який тепер не потребує введення пароля для запуску та показує якщо користувач офлайн, або має під’єднаний зовнішній носій.

До менеджера оновлень було інтегровано підтримку пакунків формату Flatpak та залежностей. Тож тепер легше підтримувати їхній актуальний стан.

менеджер оновлень Linux Mint 21.1 із підтримкою пакетів flatpak

В інтерфейсі керівника програм реалізовано більш наочне відокремлення секції Flatpak та функцію автоматичного додавання до списку нових пакунків зі сховища Flathub

В Linux Mint 21.1 з’явилась нова системна утиліта для перевірки ISO образів, яку можна запустити через контекстне меню.

утиліта Linux Mint для перевірки iso образів

Також зроблено багато дрібних оновлень, що торкнулись зовнішнього вигляду системи. Додано нові стандартні теми піктограм (Aqua) та вказівника миші (Bibata) й нові варіанти для кольорових акцентів при виділенні елементів. При цьому зменшено їх застосування на панелі та меню. А в налаштуваннях реалізовано варіант вибору довільного кольору для оформлення. Стару тему піктограм було збережено із приставкою -legacy. І разом з тим встановлено сторонні теми, популярні серед користувачів, такі як Breeze, Papirus, Numix, Yaru. Ну й без оновлення набору шпалер не обійшлось.


Детальніше про реліз на linuxmint.com