Новини від Linux Mint

логотип Лінукс дистрибутива Linux Mint

В кінці місця розробники Linux Mint поділилися певними подробицями про наступний значний реліз дистрибутива.

Отже, Linux Mint 21.2 матиме ім’я “Victoria“. Його вихід заплановано на кінець червня 2023 року.

Збірки будуть випущені в традиційному форматі зі стільницями Cinnamon, Xfce та MATE. Найбільше оновлень очікується у Xfce, оскільки вона базуватиметься на найсвіжішій стабільній версії середовища Xfce 4.18.

Також розробники поділились інформацією про деякі удосконалення, які будуть в Linux Mint 21.2. Зокрема йдеться про різні покращеннями екрана входу в систему (підтримка декількох розкладок клавіатури із новим індикатором у верхньому правому куті екрану, а також краща підтримка тачпаду з автоматичним визначенням та увімкненням функції “тап-клік”). Заплановано кращу навігацію з використанням клавіатури, підтримку сеансів Wayland, налаштування розкладки екранної клавіатури та прокручування списку сеансів.

У новому Linux Mint 21.1 буде значно перероблено переглядач зображень Pix. Який отримає свіжу основу від gThumb 3.12.2 із відповідними змінами інтерфейсу, новими інструментами та підтримкою нових форматів, таких як HEIF, AVIF та JPEG-XL, ще буде краща підтримка GIF, RAW і TIFF та колірних профілів. З’являться функції для відтворення відео та удосконалені елементи масштабування. Загалом буде близько 168 нових функцій.

Переглядач зображень Pix
зображення blog.linuxmint.com

Ще в Linux Mint 21.2 заплановано реалізувати повну підтримку зображень HEIF, AVIF. А до переглядача документів Xreader додадуть належну підтримку документів Adobe Illustrator.


Джерело: blog.linuxmint.com