Випущено графічне оточення Mate 1.26

графічне середовище MATE 1.26

Після 18 місяців розробки представлено оновлену версію графічного середовища MATE 1.26.

Головним нововведенням стала поява підтримки Wayland для багатьох програм та інших компонентів середовища.

Також чимало покращень реалізовано в текстовому редакторі Pluma. Зокрема додано міні-карту вмісту файлу, перероблено діалог налаштувань, додано комбінацію клавіш для показу-приховування номерів рядів, з’явився новий фоновий шаблон, що покращує використання редактора у якості записника. Також додано нову систему плагінів, котра перетворює Pluma та майже повноцінну систему розробки (IDE).

текстовий редактор Pluma

Центр керування (Control Center) поповнився додатковими опціями налаштування вікон та керуванням масштабування екрану.

Кілька змін отримали і аплети панелі. З’явилась можливість вставки посилань до сповіщень. Додано підтримку аплету “Не турбувати”, що тимчасово вимикає показ сповіщень. З’явилась опція для вимкнення прокрутки мишею в аплеті списку відкритих вікон.

Значно перероблено рахівник Мате. Його переведено на бібліотеку GNU MPFR/MPC, додано перегляд історії розрахунків та зміну розміру вікна, прискорено швидкість певних видів обчислень.

Менеджер файлів Caja отримав нову бічну панель із закладками. А в контекстному меню з’явився пункт для форматування дисків. Також завдяки плагіну Caja Action реалізовано можливість додавати в контекстне меню стільниці кнопок для запуску будь-яких програм.

Ще в архіваторі Engrampa додано підтримку форматів Arc і Epub, а також з’явилась можливість для відкривання зашифрованих rar архів. Не забули у свіжому реліз й про переглядача документів Atril, в якому прискорено обробку великих документів та пошук по них і знижено споживання оперативної пам’яті.

Детальніше про інші зміни читайте за лінком джерела.


Джерело: mate-desktop.org