Випуск утиліти wget2

Створено нову версію відомої консольної утиліти для завантаження файлів з мережі Wget 2. Розробники вирішили не перероблювати старий код wget тому програма написана з нуля і започатковує нову гілку кодової бази.

консольна утиліта wget2
зображення linuxiac.com

Головною відмінністю нової версії стало винесення основного функціоналу в окрему бібліотеку libwget. Також зазначається, що значно зросла швидкість роботи завдяки використанню багатопотокового режиму. Стверджується що wget2 у більшості випадків завантажує файли набагато швидше ніж wget.

Окрім того програма отримала підтримку різних сучасних типів і протоколів з’єднань таких як HTTP/2, TCP Fast Open, OCSP (stapling). Додано опції для роботи з кількома проксі та парсингу XML-мап сайтів та стрічок RSS / Atom для створення локальних версій веб-сайтів з повною структурою каталогів. Ще наявна підтримка стискання даних (brotli, zstd, lzip, gzip, deflate, lzma та bzip2).

Wget 2 продовжує залишатись пасивною утилітою і може працювати у фоні без втручання користувача. Важливим фактором є змога працювати у повільних та нестабільних мережах. У разі якщо сервер підтримує часткові завантаження wget2 здатна продовжувати завантаження із місця завершення попереднього сеансу зв’язку.

Детальніше про всі можливості та інструкції для збірки програми тут: https://gitlab.com/gnuwget/wget2.


Джерело: linuxiac.com