Як оновитись до Linux Mint 19.3

Ця інструкція для тих, хто бажає оновитись з Linux Mint 19, 19.1 чи 19.2 до версії 19.3. Для переходу з версій 18, 18.1-18.3 краще здіснити нову інсталяцію.

Увесь процес складається з 5 років.

  1. Створення резервної копії системи та файлів

Використовуючи програму Timeshift (чи будь-який інший застосунок для резервного копіювання) необхідно створити образ системи та скопіювати всі важливі файли на інший носій.

Якщо в процесі оновлення щось піде не так то ви легко зможете відновити систему до первинного робочого стану.

  1. Підготовка до оновлення
  • вимкніть ваш зберігач екрану (скрінсейвер)
  • якщо у вас встановлено додатки (спеції) Cinnamon, наприклад, аплети, застосунки тощо – оновіть їх за допомогою “Налаштувань системи” System Settings
  1. Оновлення операційної системи

Перехід до Linux Mint 19.3 досить простий.

В Менеджері Оновлень (Update Manager) на тисніть кнопку Оновити** для перевірки наявності нових версій для програм mintupdate та mint-upgrade-info. Якщо є оновлення для цих програм, застосуйте їх.

Потім запустіть Оновлення системи натиснувши на “Редагувати -> Оновитись до Linux Mint 19.3 Tricia”

Дотримуйтесь інструкцій на екрані.

Якщо програма запитає про збереження чи заміну конфігураційних файлів, оберіть варіант замінити їх.

  1. Встановлення пакунків (за бажанням)

В Linux Mint 19.3 з’явились нові стандартні програми – _сelluloid, gnote, drawing та neofetch. Для їх встановлення відкрийте термінал та наберіть наступне:

apt install celluloid gnote drawing neofetch
  1. Перезавантажте комп’ютер

Після того як встановляться всі оновлення і нові програми необхідно перезавантажити комп’ютер.


Деякі зауваги:

  • Якщо оновлення недоступне перевірте чи встановлені найсвіжіші версії програм mintupdate та mint-upgrade-info та перезапустіть Менеджер Оновлень. Якщо найновіші версії не доступні, необхідно перемкнутися на стандартні репозиторії
  • Інколи трапляється заблокованим екран і неможливо увійти в систему. В такому випадку перемкніться в консольний режим за допомогою клавішам CTRL+ALT+F1, залогінтесь і наберіть “killall cinnamon-screensaver” (або “killall mate-screensaver” для MATE). Потім використовуючи комбінацію CTRL+ALT+F7 або CTRL+ALT+F8 поверніться в графічний режим.

Вільний переклад з джерела: blog.linuxmint.com