Atomix

Atomix — гра-головоломка з елементом вивчення хімії.

Ця програма є новою реалізацією для стільниці Gnome старої однойменної гри створеної ще для комп’ютерів Commodore Amiga та інших ПК початку 1990-х років.

Суть гри полягає в тому, щоб зібрати молекули певної речовини, атоми якої розкидані в лабіринті по ігровому полю. Після вдалого вирішення завдання відбувається автоматичний перехід на новий рівень. Кожен рівень це нова молекула і чим далі, тим складніша. Окрім того, змінюється конфігурація ігрової зони. Загалом налічується 19 рівнів.

Керування рухом атомів в Atomix можливе як мишею, так і з клавіатури за допомогою клавіш-стрілок та Enter. Головною складністю є те, що атоми рухаються доки не зіткнуться зі стіною лабіринту або із іншим атомом. І щоб зібрати молекулу витрачається чимало часу, адже потрібно зробити не один десяток переміщень.

У правій частині розташована панель із статистикою та прикладом того як має виглядати молекула. Основні органи керування програмою сховані за стандартною ґномівською кнопкою. Гравцю дозволяється поставити гру на паузу або завершити її, скинути рівень або пропустити його. Також можна скасувати хід.

Результати гри заносяться до таблиці. Але її перегляд можливий лише при завершенні гри. Інтерфейс Atomix частково перекладений українською. Підтримуються деякі клавіатурні скорочення, але їхній повний перелік відсутній.

Atomix – непогана розвага з освітнім елементом.

Сайт програми: https://wiki.gnome.org/Apps/Atomix