Klickety

Klickety — варіант гри «Клікоманія».

От чого, а простих ігор в Linux вистачає з головою (як і текстових редакторів). Прикладом такої забавки і є Klickety, що входить до набору KDE Games.

Суть гри полягає в тому, щоб повністю прибрати ігрове поле від різнокольорових кульок клікаючи мишкою на групи із однаковим кольором. Це свого роду стратегія, адже в той час як зникають одні групи фігур виникають інші групи, а отже потрібно так натискати на фігури, щоби наступні також були доступні для видалення.

Гра вважається завершеної якщо на дошці не залишається сусідніх блоків однакового кольору.

Щоразу відкриваючи Klickety починається нова гра з дошкою сформованою випадковим чином. Ігровий процес можна поставити на паузу, або зберегти та відкрити її пізніше. Доступні функції повернення назад та повторення ходу, або всіх дій одночасно.

Найкращі результати записуються в рейтингову таблицю. При цьому враховуються витрачений час та кількість блоків, що залишились.

Klickety має чотири рівні складності, а також варіант “Нетипова гра” в якому параметри кількості кольорів, висоту і ширину ігрового поля обирає гравець у відповідному пункті налаштувань програми. Рівень визначається в рядку стану в нижній частині вікна програми, або в пункті “Параметри”.

У грі є на вибір три теми оформлення. Для ігрової дошки є можливість обрати власний колір чи зображення тла. Наявні клавіатурні скорочення, які доступні для налаштування. Програма українізована, хоч це і не дивно, адже це KDE.

Загалом Klickety хороша і цікава забавка для того, щоб на певний час відпочити від нудних поточний справ. Але будьте обережні. Можна зависнути надовго.

Сайт програми: https://kde.org/applications/games/org.kde.klickety