Geeqie

Geeqie — легкий переглядач та організатор зображень.

Програма є нащадком закинутого проекту GQview. Головна мета — зручніший та швидкий перегляд зображень і надання додаткової інформації про файл.

В Geeqie підтримується велика кількість як растрових, так і векторних форматів файлів. Зокрема: 3FR, ANI, APM, ARW, AVIF, BMP, CR2, CR3, CRW, CUR, DDS, DjVu, DNG, ERF, GIF, HEIC, HEIF, ICNS, ICO, JP2. JPE/JPEG/JPG, JPS, KDC, MEF, MOS, MPO, MRW, NEF, ORF, PBM/PGM/PNM/PPM, PEF, PNG, PSD, PTX, QIF/QTIF (QuickTime Image Format), RAF, RAW, RW2, SR2, SRF, SVG/SVGZ, TGA/TARGA, TIF/TIFF, WEBP, WMF, XBM, XPM. Animated GIFs. А також стереозображення side-by-side (JPS), MPO та single image, anaglyph, SBS, mirror, SBS half size (3DTV)

Картинки можна переглядати в одиничному чи повноекранному вигляді, в режимі слайд-шоу, або ж у вигляді ескізів чи групах по 2 чи по 4 для порівняння.

Окрім стандартних дій із файлами (видалення, копіювання, переміщення, перейменування) у застосунку передбачені можливості для сортування, створення колекцій, коментування, додавання ключових слів та призначення рейтингу.

Ще Geeqie здатен показувати розширену інформацію про exif та лінійну гістограму зображення. Стосовно функцій для редагування то в застосунку вони обмежені лише обертанням, перевертанням і віддзеркаленням. Натомість через систему плагінів обране зображення можна відкриті у зовнішній програмі. При цьому підтримуються майже всі встановлені в системі програми, що здатні працювати із зображеннями.

Інтерфейс програми зрозумілий із достатньою кількістю панелей, що можна налаштувати під власний смак. Користувачу доступна велика кількість загальних налаштувань для зручної роботи із програмою. Також підтримуються швидкі комбінації клавіш, з можливістю налаштування. А от україномовна локалізація лише часткова.

Загалом Geeqie непогана альтернатива для швидкого перегляду колекції зображень на комп’ютері.

Сайт програми: http://www.geeqie.org/