KolourPaint

KolourPaint — легкий і функціональний редактор для растрової графіки.

Програма є частиною спільноти KDE і тривалий час була стандартним редактором графіки в деяких дистрибутивах. Ця ще одна альтернатива для віндового Paint створена на C++ та QT.

Працює з такими форматами файлів: ichs, xpm, xbm, tga, rgb, ppm, pgm, pbm, pic, pcx, eps, webp, wbmp, ico, tiff, png, lpeg,jp2, bmp.

KolourPaint має широкі можливості малювання і редагування — виділення, додавання тексту, пряма, перо, пензель, гумка, гумка для кольору, піпетка, пульверизатор, заливка, фігури, криві. Такий набір дозволяє створювати як прості дитячі малюнки, так і складніші ілюстрації. Також в програмі є вбудований засіб для створення знімків екрану.

Для редагування фото в застосунку доступні традиційні інструменти обрізки, обертання, перевертання. Є й просунуті опції такі як інвертування кольорів, налаштування балансу, знебарвлення і перетворення на відтінки сірого, ефект барельєфу, зміна кількості кольорів та інші.

Інтерфейс редактора стандартний для програм такого типу. Інтерфейс локалізовано. Наявний набір комбінацій клавіш для швидкої роботи. Є можливість створення власної палітри кольорів. Програма має хороший україномовний посібник користувача, що є чудовою відмінністю більшості програм із набору KDE.

Редактор графіки KolourPaint зручний і простий замінник неповороткому Gimp для виконання нескладного малювання та коригування фото.

Сайт програми: http://http://www.kolourpaint.org https://apps.kde.org/kolourpaint/