Phototonic

Phototonic — переглядач і організатор зображень.

Цифрові фото займають важливу частину даних і питання їх організації та перегляду є важливим для більшості користувачів. Тому програми з такими функціями і виокремлюються у спільну категорію.

Phototonic створено на мові програмування C++, на базі бібліотек Qt та Exiv2 і випущено під публічною ліцензією GNU v3.

Програма здатна працювати з основними форматами (bmp, gif, jpg, jpeg, png, pbm, pgm, ppm, xbm, xpm) та анімованими gif. Наявна підтримка міток та фільтрування зображень за ними. Також доступний перегляд meta-інформації про файли. Теки можна позначати як закладки.

Перегляд фото у Phototonic відбувається як в ручному режимі так і у вигляді слайд-шоу. Окрім стандартних операцій для роботи із файлами переглядач має й базові інструменти для редагування (обертання, віддзеркалення, обрізка, зміна розміру). Особливістю інструменту “Обрізка” (Cropping) є те, що вибір області для відсікання відбувається за допомогою повзунків. Це досить незвично і потребує звикання.

В програмі є й свій оригінальний інструмент – “Кольори”. За його допомогою відбувається зміна кольорової гами, налаштування контрасту та яскравості зображення. Така штука характерна для більш потужних графічних редакторів, а не для простих переглядачів. За потреби відкрити файл можна у зовнішній програмі, але її спочатку необхідно додати.

Інтерфейс Phototonic звичний для подібної категорії застосунків. В центральній частині розташоване поле із зображеннями, що містяться в обраній теці, а ліворуч і праворуч панелі із додатковою інформацією. Українська локалізація відсутня. А от гарячі клавіші налаштовуються майже для всіх дій.

Загальних налаштувань не багато. Проте достатньо для створення зручної взаємодії з програмою.

Сайт програми: https://github.com/oferkv/phototonic