KISS Player

KISS player — простий аудіоплеєр

Концепція програми — кросc-платформний музичний програвач з відкритим кодом. Він створений бути легким та простим інструментом для виконання лише одного завдання. І є альтернативою громіздким “комбайнам” більшість функцій у яких не використовуються.

Назва застосунку є абревіатурою від англомовної фрази “Keep It Simple, Stupid”. Також існує однойменний принцип в середовищі операційних систем Linux. Він передбачає те, що для виконання кожного окремого завдання необхідний лише один інстумент, що добре виконує лише свою визначену функцію.

Тому KISS Player має лише базовий найнеобхідніший функціонал для програвання музики. Він просто відтворює один за одним, або у випадковому порядку, аудіофайли із заданих тек музичної колекції. Створення грайлистів, підтримка онлайн сервісів, конвертування форматів та інші зайві можливості в ньому відсутні.

В програмі окрім регулювання гучності зупинки, паузи і перемикання треків передбачено показ текстів пісень, якщо в теках будуть наявні відповідні текстові файли. KISS Player має підтримку пошуку в колекції за назвою пісні, альбомом чи виконавцем.

Щоб розпочати роботи плеєру, необхідно в налаштуваннях вибрати теки з музикою. Після сканування всі знайдені музичні файли будуть показані в інтерфейсі програми і стануть доступними для прослуховування.

Зовнішній вигляд програвача відповідно до концепції, мінімалістичний. Верхня панель пошуку з кнопками меню. Середня частина з переліком пісень та боковою панеллю для текстів. І нижня секція з кнопками керування.

Налаштувань у KISS Player теж не багато. Окрім додавання тек з музикою є можливість змінити кольори інтерфейсу та вимкнути-увімкнути скролінг заголовків та показ текстів пісень, а також визначити проксі для мережі. В програмі відсутня підтримка гарячих клавіш. Український переклад не передбачений.

Нині розробка проекту зупинена і він має статус архівного. Проте плеєр присутній у репозиторіях дистрибутивів. То ж якщо вам необхідний легкий програвач варто звернути увагу і на KISS Player.

Сайт програми: https://github.com/andreldm/kissplayer