Quod Libet

Quod Libet — аудіо програвач та менеджер музичної колекції.

Цей аудіоплеєр створений на мові Python та бібліотеках GTK, має величезні можливості для відтворення аудіофайлів та інших операцій із ними.

Як зазначають розробники, ідея програми в тому, щоб надати користувачу вільні можливості для упорядкування колекції музики відповідно до його уподобань. Тому й функцій у програвача чимало.

Quod Libet здатен відтворювати аудіо таких форматів: MP3, Ogg Vorbis / Speex / Opus, FLAC, Musepack, MOD/XM/IT, Wavpack, MPEG-4 AAC, WMA, MIDI, Monkey’s Audio.

Плеєр має потужний функціонал. Зокрема:

  • наявність кількох фонових аудіосигналів
  • підтримка аудіо серверу JACK
  • інструменти для роботи з бібліотекою аудіо, такі як створення грайлистів, їхній експорт та імпорт, додавання рейтингу та інші
  • програвання інтернет радіо та музики з потокових сервісів Soundcloud, LastFM
  • редагування аудіотегів для файлів
  • створення закладок
  • та багато іншого.

Можливості розширюються завдяки плагінам, яких вже понад 80. Серед них і автоматизація, і налаштування зовнішнього вигляду, і підключення звукових ефектів, і власні команди. З допомогою розширень Quod Libet задовольнить більшість вимог користувачів.

Зовнішній вигляд програми традиційний для багатьох лінукс-плеєрів. Наявні готові пресети інтерфейсів. Наприклад прослуховування радіостанцій чи пошуку музики у файловій системі. Також для зруйнованості деякі елементи можна відкривати в окремих вікнах одночасно. Для пісень наявне готове фільтрування.

Quod Libet має українську локалізацію, окрім деяких пунктів меню та розділу з розширеннями. Налаштувань теж вистачає, як для впорядкування списку пісень так і для відтворення. А завдяки плагіну для перемикання тем плеєр здатен набувати вигляду різних gtk-тем, які встановлено в системі. Підтримка клавіатурних скорочень присутня.

Спробуйте Quod Libet і можливо він стане вашим основним аудіоплеєром.

Сайт програми: https://quodlibet.readthedocs.org/