Basilisk

Basilisk — веб-браузер на базі Firefox

Виявляється когорта інтернет оглядачів на базі Mozilla Firefox теж чималенька. Їхня основна спільна риса це зовнішня подібність. Всі відмінності сховані “під капотом”.

Basilisk створено на основі рушія Goanna (форк Gecko) та платформи UXP (Unified XUL Platform) в межах якої здійснено відгалуження основних компонентів Мозілли з яких вилучено код пов’язаний з Rust та Servo. Перший публічний реліз побачив світу у листопаді 2017 року.

Браузер підтримує значну кількість старих додатків на мові XUL та використання будь-яких плагінів з інтерфейсом NPAPI (Unity, Silverlight, Flash, Java, плагіни аутентифікації та інші). Наявна підтримка системи звуку ALSA.

Також Basilisk йде в ногу з часом та працює із сучасним шифруванням TLS 1.3 та іншими сучасними технологіями ( ECMAscript 6, API WebExtensions, WebAssembly (WASM), HSTS)

Проект позиціюється як експериментальний. Основна його мета – розвиток платформи UXP. Розробники зазначають, що всі релізи тією чи іншою мірою будуть у статусі beta і не гарантують стабільність.

Розробка програми ведеться тією ж командою, що й браузера Pale Moon. Основною відмінністю від нього використання користувацького інтерфейсу Australis. Ще Basilisk відрізняється вимкненням багатопроцесорного режиму та перевірки цифрових підписів для додатків.

Браузер має власний набір додатків та значу кількість плагінів для пошуку. Для додаткового завантаження доступний архів зі старими класичними додатками. Зовнішній вигляд можна прикрасити кількома темами та персонами (personas). Для розробників, що бажають залістити свій додаток на сайт розроблено спеціальну панель.

Українською програма не локалізована. А от словник для перевірки правопису наявний.

Отже, Basilisk, по суті є Фаєрфоксом з можливостями від версії 29 по версію 56 та підтримкою сучасних технологій. Тобто якщо вам дуже необхідно користуватись якимось старим додатком чи плагіном варто спробувати запустити його у “Василіску”.

Сайт програми: https://www.basilisk-browser.org