Atril

Atril — простий переглядач документів.

Програма входить до стандартного набору графічного середовища MATE. І по факту є нащадком іншої “читалки” Evince.

Atril здатна показувати документи у форматах PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS, Portable Document Format (PDF), epub та підтримує кілька форматів зображень і коміксів.

Функціонал переглядача, за наявності відповідної підтримки у самих документах, дозволяє здійснювати текстовий пошук, копіювати текст до буфера обміну та переміщуватись по змісту та гіпертекстовим посиланням в середині книги.

Так само як і у батьківській програмі в Atril можна в бічній панелі переглядати мініатюри сторінок, додавати закладки та анотації. Можливі вивід документа на друк принтера, обертання зображення. Наявні різні режими перегляду книги (презентація, безперервно, інвертування кольорів).

Оскільки переглядач входить до складу стільниці MATE то він має традиційний інтерфейс із панелями меню. Панель із основними функціональними елементами придатна до налаштування. На неї можна додати необхідні кнопки і прибрати зайві. Програма перекладена українською та може керуватись за допомогою гарячих клавіш, але без їхнього перепризначення.

Atril – легка програма із традиційним інтерфейсом.

Сайт програми: https://github.com/mate-desktop/atril