Dia

Dia — редактор блок-схем та діаграм

Програма написана мовою програмування C з використанням графічної бібліотеки GTK+. Вона позиціюється як альтернатива для майкрософтівської Visio та є складовою частиною збірки GNOME Office. Розробка програми нині не відбувається, але стабільна версія працює чудово.

За допомогою Dia можна будувати структуровані зображення різного призначення: графіки, блок-схеми, діаграми, схеми мереж, структуру алгоритму чи бази даних, дерево-видні схеми та інші.

Редактор не потребує довготривалого освоєння. Його інструменти прості у використанні та забезпечують повноцінну роботу для створення необхідної графіки. В програмі вже доступні вбудовані набори блоків для різноманітних типів схем (мережа, електрика, мапа, будівництво, головоломка, UML, логіка, кібернетика та інші). За необхідності можна сформувати набір для власних потреб. А також додати нові фігури завантажені із інтернету чи створені власноруч.

Dia зберігає діаграми у власному форматі з розширенням .dia. Підтримується відкриття файлів jpg, png, dfx, vdx, svg, fig та інших. Готову роботу можна експортувати до різних форматів (векторних та растрових).

Інтерфейс програми за своєю концепцією нагадує GIMP старих версій, коли інструменти, полотно з малюнком та додаткові панелі розташовуються в окремих вікнах. Наявна українська локалізація та клавіатурні скорочення. Щодо недоліків то не вистачає кількох інструментів, зокрема для вільного обертання об’єктів, а також чимало символів в наборах виглядають застаріло.

Сайт програми: https://wiki.gnome.org/Apps/Dia