Персональний органайзер-календар Osmo

В сучасному світі дуже важливе місце займає планування та організація свого часу. Для цього створені програми календарі та органайзери. В Linux теж є таке програмне забезпечення.

персональний органайзер Osmo

Osmo – простий та легкий багатофункціональний органайзер, що включає в себе календар, менеджер завдань, адресну книгу та модуль приміток.

Серед інших подібних програм Osmo вирізняється своєю функціональністю та компактністю інтерфейсу. Також слід відзначити широкі можливості для налаштування цієї програми.

персональний органайзер Osmo

Osmo розроблена з допомогою інструментарію Gtk. Для зберігання всіх даних використовується формат простого XML. Є можливість шифрування приватної інформації з використанням паролю.

Для задач і приміток є система пошуку з фільтруванням запитів. Всі модулі програми пов’язані між собою.

В розділі “Календар” є:

  • щоденні записи з форматуванням вигляду тексту
  • калькулятор дат
  • вбудований календар на цілий рік
  • допоміжні календарі за попередній та наступний місяці
  • підтримка формату iCalendar
персональний органайзер Osmo
персональний органайзер Osmo

Секція “Контакти” містить нагадування днів народження, адресну локацію на карті, різноманітні функції пошуку за кількома параметрами, експорт/імпорт контактів (в форматах csv та xhtml).

персональний органайзер Osmo
персональний органайзер Osmo

У вкладці “Завдання” можна швидко шукати, позначати кольором завдання залежно від дати, увімкнути розширені нагадування, друкувати список завдань, фільтрувати задачі по категоріям. Потужний інструмент – дії при нагадуванні завдання, він дозволяє підключити звуки, команди, зовнішні скрипти тощо.

персональний органайзер Osmo

Розділ “Примітки” включає в себе всі необхідні дії з редагувань нотаток. Вбудовано швидкий пошук та шифрування з паролем.

персональний органайзер Osmo

Налаштувати в Osmo можна зовнішній вигляд, розташування панелей, програми для обробки лінків, підказки, категорії та багато чого іншого. Загалом в кожному функціональному розділі є можливість змінити певні параметри. Органайзер інтегрується в системному лотку, при наведенні курсора на його іконку можна отримати нагадування про заплановані справи.

 персональний органайзер Osmo

Програма була розроблена для зручності користувачів, тому в ній багато комбінацій клавіш.

Osmo повністю українізовано.

Єдиним суттєвим недоліком Osmo є відсутність вбудованої синхронізації даних з іншими комп’ютерами та мобільними пристроями. Хоча це можна вирішити за допомогою сторонніх сервісів.

Сайт програми:
http://clayo.org/osmo/