Текстовий процесор WordGrinder

В консолі є програми для виконання будь-яких завдань і WordGrinder тому приклад. Це простий текстовий процесор з підтримкою Unicode.

текстовий процесор WordGrinder

…вона робить дуже мало, але те, що вона робить, робить це добре.

Як зазначають розробники, WordGrinder не відповідає принципу WYSIWYG. Це не видавнича система і не текстовий редактор. Програма не працює зі шрифтами та майже не створює стилів. Вона робить слова. І призначена для написання тексту.

текстовий процесор WordGrinder

Програма не вимагає графічного середовища і запускається в терміналі.(Але є версія яка використовує графічне вікно.)

текстовий процесор WordGrinder

У WordGrinder присутні базові стилі елементів (курсив, товщина, підкреслення) та окремі стилі для розмітки (параграф, заголовок, список).

Цей текстовий процесор має свій власний формат файлів з розширенням wg. і здатний імпортувати з odt, html, txt та експортувати в odt, html, markdown, txt, Troff, LaTeX формати. Вставка та відкриття картинок не підтримується.

текстовий процесор WordGrinder
текстовий процесор WordGrinder

WordGrinder має функцію пошуку і заміни слів та підключення словників користувача для простої перевірки правопису. Присутні і стандартні можливості з копіювання і вставки тексту та з повторенням і скасуванням дій. Наявне автозбереження.

текстовий процесор WordGrinder

Оскільки програма має консольний інтерфейс то мишка в ній не працює. Вся робота відбувається клавіатурою. Для зручності створено просте псевдографічне меню, що запускається при натисненні клавіші Esc. В цьому меню можна знайти увесь функціонал та список “гарячих” клавіш. Навігація в меню здійснюється за допомогою клавіш-стрілок.

Дуже зручним елементом інтерфейсу є рядок стану, розташований в нижній частині програми. В ньому показується назва файлу, кількість сторінок, номер поточного параграфа та загальна кількість параграфів.

текстовий процесор WordGrinder

Українізація у WordGrinder відсутня. Загальних налаштувань теж не густо, особливо зовнішнього вигляду. Що й не дивно. Консоль все ж таки. Можна увімкнути повноекранний режим, вказати максимально доступну ширину. Можна вимкнути показ верхнього і нижнього обмежувача тексту та використати щільніший варіант макету абзаців.

текстовий процесор WordGrinder

Отже, якщо ви хочете оживити свій древній комп’ютер у якості друкарської машинки, або у вас виникла необхідність створювати великі тексти на сервері, або ж у вас зламалось графічне середовище і необхідно терміново відредагувати статтю, тоді консольний текстовий процесор WordGrinder чудова програма для таких випадків.

Сайт програми: http://cowlark.com/wordgrinder/

Сторінка на Ґітхаб: https://github.com/davidgiven/wordgrinder