UNetbootin

UNetbootin — програма для створення завантажувальних usb-флешок.

Застосунок здатний не лише записувати вже наявні образи дистрибутивів, а й самостійно завантажувати їх із мережі для подальшого запису на флешку чи картку пам’яті. Список підтримуваних збірок доволі великий та включає як загальні (Ubuntu, Fedora, Mint та інші), так і спеціалізовані збірки (Parted Magic,
SystemRescueCD, Super Grub Disk та інші). Для деяких образів доступні варіанти із різними версіями.

Проте слід мати на увазі, що програма іноді не коректно створює Live USB. В такому разі треба користуватись інструкціями безпосередньо від спільноти обраної збірки.

Для створення Live системи із образу слід обрати вже завантажений файл, або вибрати відповідний дистрибутив із списку підтримуваних. Потім обрати носій на який буде здійснено запис образу і натиснути кнопку “Ок”. Програма зробить всі необхідні дії та повідомить про створення інсталяційного носія.

UNetbootin записує образи як на змінні носії так і на жорсткий диск тому необхідна уважність при виборі носія. Для кращої сумісності флешки мають бути відформатовані у файловій системі fat32.

Інтерфейс програми зрозумілий та не потребує довгого ознайомлення. Існує і його консольний варіант. Є українська локалізація. Не перекладені лише короткі описи дистрибутивів. На сайті наявні докладі інструкції з використання та опис принципів роботи утиліти.

Universal Netboot Installer незамінний застосунок якщо вам часто доводиться записувати інсталяційні образи на юсб диски чи карти пам’яті.

Сайт програми: http://unetbootin.github.io